• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Правила участі

Правила участі:

Проект – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету Мереф'янської ОТГ. Всі проекти поділяються на два види: малі проекти та великі проекти та дві категорії: «Освітні проекти» та «Інші проекти».

Автор проекту – це особа, яка досягла 14-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення Мереф'янської ОТГ. оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет Мереф'янської ОТГ(надалі – Положення) та відповідає одному з таких критеріїв:

- Місце проживання особи зареєстроване у Мереф'янській ОТГ, що підтверджується паспортом.

- Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у Мереф'янській ОТГ, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.

- Особа навчається у Мереф'янській ОТГ, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.

- Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у Мереф'янській ОТГ, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.

- Місце народження особи зареєстроване у Мереф'янській ОТГ , що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Види проектів:

Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 5 000 до  50 000 грн.

Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 001 до 150 000 грн.

Категорії проектів:

- Безпека та громадський порядок
Заходи, спрямовані на посилення громадського порядку, безпеку громадян та захист їхньої власності (наприклад, запровадження системи відеоспостереження, пожежної охорони тощо).

- Велоінфраструктура
Облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів.

- Дорожнє господарство
Ремонт  доріг,  розвиток пішохідної інфраструктур, облаштування паркувальних місць для автомобілів.

- Енергозбереження
Заходи, спрямовані на енергозбереження.

- Комунальне господарство
Облаштування та озеленення територій. Облаштування дитячих майданчиків. Вуличне освітлення. Поводження з відходами. Поліпшення якості питної води (бювети тощо).

- Культура та туризм
Створення та розвиток закладів культурного напряму. Організація культурного дозвілля (фестивалі, вистави концерти, конкурси, ярмарки, виставки тощо). Реставрація архітектурних пам'яток. Проекти в області розвитку міського туризму та туристичної інфраструктури.

- Навколишнє середовище
Запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища. Охорона природних ресурсів. Організація безпритульних тварин, включаючи чіпування, , регулювання їх чисельності. Вигул свійських тварин.

- Освіта 
Організація  просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів.

- Охорона здоров'я
Покращення доступу до медичних установ та доступності отримання медичних послуг. Організація заходів, направлених  на ранню діагностику та профілактику захворювань. Пропагування здорового способу життя.

- Соціальний захист
Розвиток закладів та заходи соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації  інвалідів. Захист інвалідів, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей. Забезпечення вільного доступу інвалідів до об’єктів, закладів і заходів міста.

- Спорт
Розвиток закладів спортивно-оздоровчого напряму. Організація спортивних заходів (змагання, марафони тощо). Популяризація спорту та здорового способу життя.

- Телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології 
Автоматизація систем з надання послуг мешканцям (наприклад, онлайн реєстрація місця проживання). Інтерактивні карти. Мобільні додатки щодо міської  інфраструктури. Облаштування зон wi fi.

- Транспорт
Доступ до громадського транспорту. Удосконалення мережі громадського транспорту.

Як подати проект:

Проекти можна подати способом заповнення спеціальної форми на веб-сайті https://merefa.pb.org.ua або в Пункті Супроводу у Мереф'янській міській раді (М. Мерефа вул. Дніпровьска, 213).

Скільки проектів може подати один автор:

Кожен автор проекту може подати один малий та один великий проект на один календарний рік.

Коли можна подати проект:

Проекти до громадського бюджету Мереф'янській ОТГ можна подавати з 15 червня по 01 серпня.

Скільки підписів потрібно зібрати для того щоб проект прийняли на розгляд:

У разі подання малого проекту – необхідно подати перелік з 10 осіб з їх підписами.

У разі подання великого проекту – необхідно подати перелік з 20 осіб з їх підписами.

Вимоги до проекту:

- За рахунок коштів громадського бюджету Мереф'янській ОТГ фінансуються проекти, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду.

- Проекти повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури міста (наприклад: вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, установи: школи, поліклініки, дитячого садочку тощо). У разі, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади та не перебувати у користуванні (оренді) фізичної та/або юридичної особи, засновником якої не є Мереф'янська ОТГ.

- Проекти, які стосуються приміщень комунальних установ, не можуть передбачати проведення поточних чи капітальних ремонтних робіт, за винятком проектів, які включають у собі закупівлю обладнання. Такі проекти можуть передбачати проведення внутрішніх ремонтних робіт, якщо вартість цих робіт становить менше 50 % кошторису проекту.

- Розміщення, реконструкція чи ремонт дитячих та спортивних ігрових майданчиків на території Мереф'янської ОТГ у рамках проекту можливі лише за адресами, передбаченими схемою розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків.

Термін перевірки проекту:

Профільний виконавчий орган здійснює аналіз проекту до 09 вересня поточного року, у тому числі уточнень до кошторису. Якщо протягом указаного часу з дня отримання проекту, від профільного виконавчого органу зауважень не подано, вважається, що профільний виконавчий орган не має таких зауважень до проекту і такий проект допускається до голосування.

Термін голосування:

Голосування триває з 16 вересня по 14 жовтня поточного року.

Хто може голосувати за проект:

Кожен мереф’янин, якому виповнилось 14 років може віддати три голоси за "малий" або "великий" проекти, якщо він відповідає наступним критеріям:

- Місце проживання особи зареєстроване у Мереф'янській ОТГ, що підтверджується паспортом;

- Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у Мереф'янській ОТГ, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.